Ο πρώτος αγιασμός

Αρχειοθετώντας παλιές φωτογραφίες, έπεσα πρόσφατα πάνω στις φωτογραφίες της πρώτης μου ψηφιακής. Με την ταπεινή ανάλυση των 2Mpixel και με πολλά προβλήματα φωτεινότητας, έχοντας όμως τη χαρά να φωτογραφίζω για πρώτη φορά χωρίς το κόστος του φιλμ έβγαζα ό,τι έβλεπα. Αρκετές από τις φωτογραφίες ήταν από εκδηλώσεις του σχολείου.

Πριν από παραπάνω από δέκα χρόνια στις αρχές της σχολικής χρονιάς 2001-2002 έγινε ο πρώτος αγιασμός του σχολείου στο νέο κτίριο. Δεν έχουν αλλάξει και πολλά, ωστόσο οι περισσότεροι μαθητές εκείνης της εποχής έχουν πλέον φτιάξει δική τους οικογένεια και σε λίγα χρόνια θα στείλουν στα ίδια θρανία τους απογόνους τους. Απολαύστε κάποιες από τις φωτογραφίες εκείνης της εποχής:

Σχολιάστε / Απαντήστε