Ανάρτηση #016

Μέχρι τις 31 Ιανουαρίου θα πρέπει να έχουμε μεταφράσει στα Αγγλικά και να στείλουμε στους εταίρους το ερωτηματολόγιο που ετοίμασε η ομάδα του σχολείου μας με θέμα «Συνήθειες διαβάσματος (των νέων της Ευρώπης)». Το ερωτηματολόγιο θα χρησιμοποιηθεί για την πέμπτη και τελευταία έρευνα του προγράμματος και αφού συγκεντρωθούν οι απαντήσεις από όλες τις χώρες, τα αποτελέσματα θα παρουσιαστούν από την Ελληνική ομάδα στην τελευταία συνάντηση στην Πάδοβα.

Ήδη έχει μοιραστεί η δουλειά της μετάφρασης σε τέσσερις μαθητές μας. Ταυτόχρονα άλλοι μαθητές μας εργάζονται για τη συνάντηση στην Βαλένθια με θέμα «Γιορτές και φεστιβάλ της χώρας σας» (Different kind of Festivals in your country), ενώ άλλοι για τη συνάντηση στην Πάδοβα με θέμα ένα βιβλίο κόμικς με μια ιστορία από τις επισκέψεις του προγράμματος.

Οι δεκατρείς μαθητές που θα ταξιδέψουν τους προσεχείς μήνες θα πρέπει να έχουν φροντίσει να έχουν προμηθευτεί την «Ευρωπαϊκή κάρτα ασφάλισης» από τον ασφαλιστικό τους φορέα.

Σχολιάστε / Απαντήστε