ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΤΟΥ 3ου ΓΕΛ ΕΥΟΣΜΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ «Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΟΧΥΡΩΝ»

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 3 Μαΐου 2023 η τελετή βράβευσης του 7ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού με θέμα «Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΟΧΥΡΩΝ» στη Χριστιανική Εστία στο Σιδηρόκαστρο Σερρών. Το Έπος των Οχυρών αποτυπώθηκε στις ζωγραφιές, στις τρισδιάστατες κατασκευές, στα ποιήματα, στα διηγήματα, στις ταινίες μικρού μήκους και στα τραγούδια που δημιούργησαν 2754 μαθητές με τη συνδρομή 174 εκπαιδευτικών από 256 Σχολεία (Δημοτικά, Γυμνάσια, Λύκεια) από όλη την Ελλάδα. Το σχολείο μας συμμετείχε στο συγκεκριμένο διαγωνισμό με 25 συμμετοχές στις κατηγορίες Διήγημα, Ζωγραφική, Ποίηση και Τραγούδι.

Η μαθήτρια της Β΄ τάξης,  Άρτεμις Χουρίδου με το  τραγούδι «Κάθε μέρα και από λίγο» και με επιβλέπουσα καθηγήτρια την κ. Παλαιοχωρινού Τριανταφυλλιά, κατέκτησε την Τρίτη θέση στην κατηγορία «Τραγούδι στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση».

Μπράβο στην Άρτεμι!

Θερμά Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και τις συμμετέχουσες!

Σχολιάστε / Απαντήστε