Συγχαρητήρια στην Ομάδα Μπάσκετ Αγοριών του 3ου Λυκείου Ευόσμου!

Τη δεύτερη θέση στο Σχολικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ Δυτικής Θεσσαλονίκης κατέλαβε η Ομάδα Μπάσκετ Αγοριών του λυκείου μας! Ο τελικός έγινε την Παρασκευή 8 Μαρτίου, στο γήπεδο των Αμπελοκήπων, όπου η ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα του Λυκείου Φρυγανιώτη.

Η γυμνάστρια και προπονήτρια της ομάδας μας, κυρία Ευγενία Σιφνιού δήλωσε:

«Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά της σχολικής ομάδας μπάσκετ του 3ου ΓΕ.Λ. Εύοσμου που σήμερα κατάφεραν, παρόλο που έχασαν το παιχνίδι, να κερδίσουν την αγάπη και τον θαυμασμό όλων, με την υπεράνθρωπη προσπάθεια τους αλλά και με το ήθος τους .

Με οδηγό το πάθος τους κατάφεραν να κοιτάξουν στα μάτια μια πολύ καλά οργανωμένη και ταλαντούχα ομάδα. Μετά από 5 συνεχόμενες νίκες έχασαν 67-49 από το Εκπαιδευτήριο Φρυγανιώτη στον τελικό Διεύθυνσης Δυτικής Θεσσαλονίκης και έλαβαν τη 2η θέση.

Με έκαναν πραγματικά περήφανη!

Εύχομαι επίσης καλή συνέχεια στην ομάδα του Φρυγανιώτη!»

Μπορείτε να δείτε στιγμιότυπα του αγώνα πατώντας εδώ.

Σχολιάστε / Απαντήστε