CΗΕΜΙSΤRΥ LOVERS

«CΗΕΜΙSΤRΥ LOVERS» είναι το όνομα της ομάδας χημείας που κάθε Παρασκευή δίνει ραντεβού στο εργαστήριο του σχολείου μας  μετά το πέρας των μαθημάτων, για να αποδείξει ότι η χημεία δεν είναι μόνο χημικοί τύποι γραμμένοι στο χαρτί…

Μαθητές και μαθήτριες του Β1 μαζί με την καθηγήτρια τους (Μητάκου Μαρία) συζητούν, σχεδιάζουν και πειραματίζονται με χημικές ενώσεις και όχι μόνο.

Προετοιμάζονται για συμμετοχές σε δράσεις και διαγωνισμούς αλλά και για την επίδειξη πειραμάτων στους συμμαθητές τους και τις συμμαθήτριές τους.

Σαπούνια, αντισηπτικά αλλά και προϊόντα καλλωπισμού είναι μερικά από τα προϊόντα που πρόκειται να παρασκευαστούν σε αυτό το μικρό εργαστήριο του σχολείου μας με πολλή όρεξη και ενθουσιασμό!!!

Σχολιάστε / Απαντήστε