Επίσκεψη καθηγητών και μαθητών στο Lubin της Πολωνίας

Στα πλαίσια του προγράμματος Comenius πραγματοποιήθηκε η δεύτερη επίσκεψη μαθητών στο Lubin της Πολωνίας από 26 έως 30 Σεπτεμβρίου. Οι μαθητές Σταύρος Δ., Στέλλα Κ. και Νίκος Ν. της Β? τάξης φιλοξενήθηκαν από Πολωνούς συνομήλικούς τους. Οι μαθητές μας συζήτησαν με μαθητές των υπολοίπων χωρών τα αποτελέσματα του δεύτερου ερωτηματολογίου και  αντάλλαξαν μαζί τους χαρακτηριστικά τραγούδια των χωρών τους.
Το Lubin είναι μια όμορφη κωμόπολη της νότιας Πολωνίας 80 χιλιόμετρα από το Wroclaw και το τεχνικό λύκειό του από τα πιο όμορφα και παλιά της Χώρας. Όλοι οι μαθητές που το επισκέφτηκαν, 3 Ιταλοί, 4 Γάλλοι, 3 Ισπανοί, και 3 Έλληνες, μετά την επιστροφή τους θα ετοιμάσουν και θα υποβάλλουν στο forum του προγράμματος σύντομη έκθεση με τις εντυπώσεις τους.
Την αποστολή συνόδευσαν οι καθηγητές Μάστορας Θεόδωρος και Χίζαρη Ζωή.

Σχολιάστε / Απαντήστε