Η Τρίτη στην Κρήτη!

Οι μαθητές της Γ΄ Λυκείου και οι συνοδοί καθηγητές Τσοκανάρας Γεώργιος, Μήττας Κωνσταντίνος, Μπελέκος Ευθύμιος, Λαζαρίδης Θωμάς, Καρανικολάου Ευδοξία και Λεβάκου Μαρία πραγματοποίησαν κατά το χρονικό διάστημα 31 Μαρτίου έως 6 Απριλίου 2019 εκπαιδευτική εκδρομή στα Κρήτη.

Η εκδρομή αποτέλεσε μια θαυμάσια ευκαιρία για γνώση, απόδραση και ψυχαγωγία. Επισκεφθήκαμε μνημεία της  αρχαίας και σύγχρονης ιστορίας μας, περπατήσαμε στα γραφικά στενά των Χανίων και του Ρεθύμνου, εξερευνήσαμε παραδοσιακά χωριά όπως τα Ανώγεια και τα Ζωνιανά. Πάνω από όλα, όμως, χαρήκαμε τις γεύσεις και τη μουσική αυτού του μοναδικού τόπου. Μια καταπληκτική εμπειρία που η ανάμνηση της θα κρατήσει για πάντα.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά  για την άριστη συμπεριφορά τους και την εξαιρετική συνεργασία με τους συνοδούς καθηγητές! Ελπίζουμε η εκδρομή αυτή να σας γέμισε με εικόνες που θα μείνουν χαραγμένες στη μνήμη για μια  ζωή! Σας ευχόμαστε όλους καλή επιτυχία σε ό,τι διαλέξετε να κάνετε στη ζωή σας!

Σχολιάστε / Απαντήστε