ERASMUS DAYS!!!

ΣΤΟ 3ο ΓΕ.Λ. ΕΥΟΣΜΟΥ ΓΙΟΡΤΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ!

Τα τελευταία έξι χρόνια  στα μέσα του Οκτώβρη, πραγματοποιούνται οι εορταστικές εκδηλώσεις ERASMUS DAYS.

Είναι δράσεις των σχολείων της Ευρώπης που υλοποιούν εγκεκριμένα σχέδια Erasmus+. Σκοπός τους είναι η προβολή των ευρωπαϊκών αξιών, των πλεονεκτημάτων των μετακινήσεων και της συμμετοχής σε ένα εγκεκριμένο σχέδιο. Επίσης, η προβολή και διάχυση των αποτελεσμάτων των σχεδίων, καθώς και των εμπειριών στο ευρύτερο κοινό. Έτσι όλοι γίνονται ορατοί στην Ευρώπη. Ένας θεσμός προώθησης αλλά και εορτασμού.

Φέτος το σχολείο μας συμμετείχε σε αυτήν τη γιορτή, αφού αποδεχτήκαμε την πρόσκληση του εταίρου σχολείου μας στην Ν. Ιταλία, Istituto UgoMursia, Carini.

Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας συμμετείχαν με  ενθουσιασμό και οι εταίροι μας μάς τίμησαν με την προβολή βίντεο από την περσινή τους φιλοξενία στο 3ο ΓΕ.Λ ΕΥΟΣΜΟΥ.

Και του χρόνου με υγεία !!!

#ErasmusPlusIKY  #ErasmusPlusGreece  #ΣυνεχίζουμεErasmus

Σχολιάστε / Απαντήστε