Μια ζεστή ηλιόλουστη μέρα

Παρασκευή, 7 Απριλίου ήταν η τελευταία μέρα πριν τις πασχαλινές διακοπές. Μετά από το συγκινητικό και επίκαιρο μουσικο-θεατρικό δρώμενο που μας χάρισαν οι μαθητές μας –υπό την καθοδήγηση της ακαταπόνητης και θερμά υποστηρικτικής κ. Τσιρωνά Κατερίνας, αγαπημένης συναδέλφου και φίλης– ήρθε η ώρα για την ομάδα των δημιουργών της Α΄ τάξης  να αναλάβει δράση και να ολοκληρώσει την πρώτη φάση του project που αφορά στον επανασχεδιασμό της εικόνας της κερκίδας του αύλειου χώρου. Το κίτρινο background συμπληρώθηκε και έφθασε η ώρα των φιγούρων που εμπνεύστηκε από τον Keith Haring η Eυαγγελία Μπογοσιάν και σχεδίασαν σε συνεργασία οι : Άννα Μαρία Ακριτίδου, η Μαλτίνα Ανανιάδου, η Θεοδώρα Γιαντσίδου, ο Ανέστης Γιολδέλης, η Μαρία Κωνσταντά,  η Μαργαρίτα Παπαστεργίου και η Εύη Ρούμπου. Τους ευχαριστώ όλες και όλους από καρδιάς για την ηλιόλουστη απριλιάτικη μέρα που μου χάρισαν και ζέστανε την καρδιά μου. Γιατί δεν ψάχνουμε για ελαιοχρωματιστές, αλλά για νέους καλλιτέχνες-δημιουργούς που θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, ξεκινώντας από το σχολείο τους!

Ε.Μ.

Σχολιάστε / Απαντήστε