Αίτηση-Δήλωση για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2020

Σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία, όλοι οι υποψήφιοι/ες (μαθητές και απόφοιτοι) που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕ.Λ., πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους σχετική Αίτηση-Δήλωση (Α-Δ) εντός του μηνός Μαρτίου του έτους συμμετοχής τους (Φ.251/25089/Α5/ΦΕΚ 643 Β΄/2020 Υ.Α.). Ειδικά για τις πανελλαδικές του 2020 θα ισχύσει διπλό σύστημα εισαγωγής, είτε με το ΠΑΛΑΙΟ σύστημα είτε με το ΝΕΟ σύστημα.

Ως προθεσμία για την υποβολή της Αίτηση-Δήλωσης των υποψηφίων που επιθυμούν να λάβουν μέρος στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕ.Λ. ορίζεται το χρονικό διάστημα 30 Μαρτίου ως 9 Απριλίου 2020.

Οδηγίες για την υποβολή της αίτησης-δήλωσης συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2020 μπορείτε να βρείτε εδώ (αρχείο PDF) ή  εδώ (αρχείο Word)

Σχολιάστε / Απαντήστε