Hμερίδα για το Comenius

Το σχολείο μας φέτος είναι ένα από τα 180 περίπου σχολεία της Ελλάδας που συμμετέχουν σε πρόγραμμα πολυμερούς σχολικής σύμπραξης ?Comenius? για τη διετία 2011-2012. Στη δική μας σύμπραξη με τίτλο ?Habits of the European Youngsters? συμμετέχουν άλλα τέσσερα σχολεία από Ιταλία, Ισπανία, Γαλλία και Πολωνία. Το πρόγραμμα διαχειρίζεται ο καθηγητής πληροφορικής Δρ. Μάστορας Θεόδωρος ο οποίος την Τρίτη 1 Νοεμβρίου εκπροσώπησε το σχολείο μας σε ενημερωτική ημερίδα στο υπουργείο Παιδείας προσκεκλημένος του Ιδρύματος Κρατικών Υποτροφιών που αποτελεί και την εποπτεύουσα αρχή για τη χώρα μας.

Ήδη έχει ξεκινήσει η διαδικασία συγκρότησης ομάδας εργασίας μαθητών που θα συμμετέχουν στο πρόγραμμα. Στην ιστοσελίδα του σχολείου μας δημιουργήθηκε σχετική ενότητα με το όνομα Comenius.

Σχολιάστε / Απαντήστε