BE IN@ture GoECO: παρουσίαση

Με αφορμή την εκδήλωση της 15ης Μαΐου για τα εκπαιδευτικά προγράμματα που υλοποιήθηκαν στο σχολείο μας κατά την διάρκεια της σχολικής χρονιάς 2021-22, δημιουργήθηκε και προβλήθηκε ένα βίντεο με στιγμιότυπα και αναμνήσεις από το eTwinning project μας BE IN@ture GoECO. Στην συνέχεια, οκτώ eTwinners, μέλη του eTwinning Club του σχολείου μας, παρουσίασαν το έργο μας περιγράφοντας τις δραστηριότητες στις οποίες συμμετείχαν μέσω Μεικτών Ευρωπαϊκών Ομάδων, μέσα από την ηλεκτρονική πλατφόρμα Twinspace. Ακολούθησαν videos με τις δράσεις των παιδιών να ομορφύνουν την αυλή του σχολείου. Τέλος, οι etwinners μοιράστηκαν με τους υπόλοιπους συμμαθητές τους, τα οφέλη συμμετοχής σε ένα τέτοιο πρόγραμμα μέσα από την δική τους εμπειρία και οπτική!

Το έργο μας είναι έτοιμο για αξιολόγηση από την Εθνική και Κεντρική Υπηρεσία Υποστήριξης etwinning προκειμένου να λάβει την Εθνική και Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας αντίστοιχα. Αναμένοντας τα αποτελέσματα τον Σεπτέμβριο που μας έρχεται. Fingers crossed!!»
Γκιοτλή Νάνσυ

Σχολιάστε / Απαντήστε