Ενημερωτικό υλικό για πανελλαδικές

Μπορείτε να κατεβάσετε χρήσιμο υλικό για τις πανελλαδικές εξετάσεις από την ιστοσελίδα του Υπ. Παιδείας. Εκεί θα βρείτε και το πρόγραμμα των εξετάσεων.

Εκδόθηκε επίσης από το ΓΕΕΘΑ η προκήρυξη Διαγωνισμού Επιλογής Σπουδαστών/τριών Ανωτάτων Στρατιωτικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (ΑΣΕΙ), Ευελπίδων (ΣΣΕ), Ναυτικών Δοκίμων (ΣΝΔ), Ικάρων (ΣΙ), Αξιωματικών Σωμάτων (ΣΣΑΣ), Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ) και των Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών (ΑΣΣΥ), Στρατού Ξηράς (ΣΜΥ), Πολεμικού Ναυτικού (ΣΜΥΝ) και Τεχνικών Υπαξιωματικών (ΣΤΥΑ), Υπαξιωματικών Διοικητικών (ΣΥΔ) της Πολεμικής Αεροπορίας Ακαδημαϊκού Έτους 2014 – 2015.

Για την τράπεζα θεμάτων των εξετάσεων της πρώτης τάξης, μπορείτε να επισκεφτείτε το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής.

Σχολιάστε / Απαντήστε