Η Λέσχη Ανάγνωσης παρουσιάζει το έργο της!

Την Πέμπτη 19 Μαΐου του 2022 σε μία γιορτή-φεστιβάλ παρουσίασης των δράσεων του σχολείου μας, οι μαθητές της Λέσχης Ανάγνωσης επέδειξαν στους συμμαθητές τους, τις εργασίες και το έργο τους με ένα βίντεο. Ταυτόχρονα στα μέλη της Λέσχης δόθηκαν βεβαιώσεις συμμετοχής και ανάμνησης για αυτό το όμορφο ταξίδι με όχημα τη λογοτεχνία από τη συντονίστρια κ. Τριανταφυλλιά Παλαιοχωρινού και τον Διευθυντή κ. Γ. Κλαπανάρη.

Στην ίδια εκδήλωση απονεμήθηκαν βραβεία-έπαινοι στις μαθήτριες και στον μαθητή: ΡΟΔΑΝΘΗ ΘΩΙΔΟΥ, ΜΑΝΑΤΟΥ ΑΝΝΑ, ΠΑΝΤΟΥΣΗ ΦΑΝΗ, ΣΙΔΕΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΣΤΑΜΟ ΑΝΔΡΕΑ, ΠΑΣΗ ΔΑΝΑΗ  για τη συμμετοχή τους 6ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό «Η μάχη των οχυρών». Στο διαγωνισμό αυτό το σχολείο μας κατέκτησε την τρίτη θέση στην κατηγορία ποίηση με το ποίημα «Ήμασταν κάποτε στρατιώτες» της Δανάης Αικατερίνης Χατζησάββα της Β΄ τάξης, η οποία βραβεύτηκε σε ειδική τελετή το Σάββατο 30 Απριλίου 2022 στο Δημοτικό Θέατρο Σερρών «Αστέρια». Τα βραβεία απένειμαν ο διευθυντής κ. Γ. Κλαπανάρης και η υπεύθυνη για το διαγωνισμό κ. Τ. Παλαιοχωρινού.

Σχολιάστε / Απαντήστε