1η Θέση στους Πανελλήνιους Αγώνες Ρητορικής!

Στις 7 και 8 Μαρτίου 2020 πραγματοποιήθηκαν οι τρίτοι πανελλήνιοι αγώνες ρητορικής τέχνης και επιχειρηματολογίας «Μαθητές Αγορητές» στα εκπαιδευτήρια  Απόστολος Παύλος και στο Συνεδριακό κέντρο Διακονία .

Ομάδες από διάφορα λύκεια και γυμνάσια της χώρας διαγωνίστηκαν αρχικά σε τέσσερις εξαιρετικά ενδιαφέροντες προκριματικούς αγώνες λόγου με θέματα ποικίλου ενδιαφέροντος, για να καταλήξουν κάποιες από αυτές στους τελικούς γύρους.

Η ομάδα του σχολείου μας «Έφηβοι Ρήτορες», με προπονήτρια την κ. Καρανικολάου Ευδοξία και απαρτιζόμενη από τους μαθητές Αντωνιάδου Αθανασία,  Αρτόπουλο Αθανάσιο, Κονακλίδου Καλλιρρόη, Λογοθέτη Ειρήνη και Παπαδόπουλο Νίκο, ξεχώρισε ανάμεσα στις υπόλοιπες.

Η ομάδα κατάφερε με τη δυναμική παρουσία της και τα εύστοχα επιχειρήματά της να πείσει την κριτική επιτροπή αλλά και το κοινό για την ορθότητα των απόψεων που υποστήριζε και τελικά να αναδειχθεί νικήτρια των αγώνων με έξι νίκες.

1 Σχόλιο / Απάντηση

1. Γεώργιος Κομνηνός |

Συγχαρητήρια σε ολους τους συμμετέχοντες κ στους γονεις κ δασκάλους που στήριξαν την προσπάθεια

Σχολιάστε / Απαντήστε