Εκπαιδευτικό πρόγραμμα
«Τράπεζες σε Δράση»

Εκπαιδευτικό πρόγραμμα </br>«Τράπεζες σε Δράση»

Οι μαθητές του Α5 στο πλαίσιο του μαθήματος «Πολιτική Παιδεία» συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Τράπεζες σε Δράση» του Σωματείου Επιχειρηματικότητας Νέων (ΣΕΝ).

Σκοπός του προγράμματος ήταν να δώσει στους μαθητές την ευκαιρία να αποκτήσουν βασικές χρηματοοικονομικές γνώσεις και κατάλληλες δεξιότητες, ώστε να διαχειρίζονται τα οικονομικά τους ως ενημερωμένοι καταναλωτές και να διευρύνουν τους ορίζοντές τους ως μελλοντικοί επαγγελματίες.

Το πρόγραμμα ξεκίνησε στις 14 Ιανουαρίου 2015 και ολοκληρώθηκε  μετά από τέσσερις δίωρες συναντήσεις στις 2 Φεβρουαρίου 2015.

Βασικοί συντελεστές του προγράμματος ήταν η υπεύθυνη καθηγήτρια κα Τεπελίδου Σοφία, που επέλεξε και στήριξε το πρόγραμμα και ο εθελοντής/σύμβουλος στέλεχος κος Λιούπας Κωνσταντίνος που συμμετείχε εθελοντικά στην υλοποίηση του προγράμματος.

Σχολιάστε / Απαντήστε