Ενισχυτική διδασκαλία ειδικών μαθημάτων

Σας γνωστοποιούμε ότι στο ΦΕΚ Β ́4753/08-09-2022 δημοσιεύτηκε  Υπουργική Απόφαση με θέμα: «Οργάνωση και λειτουργία σχολικών κέντρων αντισταθμιστικής εκπαίδευσης ως προς την Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων για το σχολικό έτος 2022-2023». Σύμφωνα με την ανωτέρω Υπουργική Απόφαση, η Ενισχυτική Διδασκαλία Ειδικών Μαθημάτων (Ε.Δ.Ε.Μ.) των μαθητών/τριών της Γ ́τάξης Λυκείου και της Δ ́τάξης Λυκείου των ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ-Λ για το σχολικό έτος 2022-2023 περιλαμβάνει τα εξεταζόμενα στις πανελλαδικές εξετάσεις ειδικά μαθήματα:

1) Ελεύθερο Σχέδιο,

2) Γραμμικό Σχέδιο,

3) Γαλλικά,

4) Γερμανικά,

5) Ιταλικά,

6) Ισπανικά,

7) Αρμονία, Ακουστική Ικανότητα, Μουσική Αντίληψη/Γνώση.

Στο πλαίσιο της προετοιμασίας για την έναρξη του προγράμματος και με βάση τις διατάξεις της ανωτέρω Υ.Α. παρακαλείσθε να συμπληρώσετε την επισυναπτόμενη αίτηση-δήλωση μαθημάτων και να την αποστείλετε στο mail του σχολείου μέχρι την Παρασκευή 23-9-2022 προκειμένου να διευκολυνθεί και να οργανωθεί η όλη διαδικασία.

Μπορείτε να βρείτε την αίτηση σε μορφή word εδώ.

Μπορείτε να βρείτε την αίτηση σε μορφή pdf εδώ.

[Μικρογραφία:
Γιούρι Έντερ (1898-1963),
Χωρίς τίτλο, 1921
υδατόχρωμα-γκουάζ σε χαρτί, 25,2Χ19,6 εκ.
Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης/Συλλογή Κωστάκη
link: Αναζήτηση: [εμφάνιση όλων] (greekstatemuseum.com)]