Μαθητές και μαθήτριες του 3ου ΓΕ.Λ. Ευόσμου στο «TEENS PRESS PHOTOSTORIES 2021»

Το Μορφωτικό Ίδρυμα της Ένωσης Συντακτών Μακεδονίας-Θράκης (ΕΣΗΕΜ-Θ ) διοργάνωσε σε τρία διαδοχικά Σαββατοκύριακα του Οκτωβρίου στις εγκαταστάσεις της ΕΣΗΕΜ-Θ (Στρατηγού Καλλάρη 5, Θεσσαλονίκη) 3 θεματικά εργαστήρια :

1. Φωτορεπορτάζ και Ειδησεογραφία 16-17 Οκτωβρίου
  2. Θέατρο, Χορός και Φωτογραφία 23-24 Οκτωβρίου
  3. Σκηνοθεσία, Μουσική και Φωτογραφία 30-31 Οκτωβρίου

Καταξιωμένοι φωτογράφοι, φωτοειδησεογράφοι, σκηνοθέτες και ηθοποιοί ανέλαβαν μέσω διαδραστικών τεχνικών και βιωματικών μεθόδων, να διαφωτίσουν τους μαθητές και τις μαθήτριες σχετικά με τις επιδραστικές διασυνδέσεις της εικόνας, της ενημέρωσης και της τέχνης.

Σε αυτά τα τόσο ενδιαφέροντα και δημιουργικά εργαστήρια-σεμινάρια συμμετείχαν οι παρακάτω μαθητές του σχολείου μας: Θεοδοσιάδου Παναγιώτα Β5, Τυργιακίδου Δέσποινα Β5, Σιδερά Παρασκευή Β5, Χατζησάββα Δανάη-Αικατερίνη Β5, Ζαφείρης Δισερής Α4, Μοναστηρίδου Δανάη Α4.

Σχολιάστε / Απαντήστε