Διάκριση του 3ου ΓΕ.Λ. Ευόσμου στο διαγωνισμό «Η μάχη των οχυρών»!

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 30 Απριλίου 2022 η τελετή βράβευσης του 6ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού με θέμα «Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΟΧΥΡΩΝ» στο Δημοτικό Θέατρο Σερρών «ΑΣΤΕΡΙΑ».

Το Έπος των Οχυρών αποτυπώθηκε στις ζωγραφιές, στις τρισδιάστατες κατασκευές, στα ποιήματα, στα διηγήματα, στις ταινίες μικρού μήκους και στα τραγούδια που δημιούργησαν 1298 μαθητές και μαθήτριες με τη συνδρομή 174 εκπαιδευτικών από 104 Σχολεία (Δημοτικά-Γυμνάσια-Λύκεια) από όλη την Ελλάδα. Το σχολείο μας συμμετείχε στο συγκεκριμένο διαγωνισμό με 14 συμμετοχές στις κατηγορίες Διήγημα, Ζωγραφική και Ποίηση.

Η μαθήτρια της Β΄τάξης, Δανάη-Αικατερίνη Χατζησάββα με το ποίημα «Ήμασταν κάποτε στρατιώτες» και με επιβλέπουσα καθηγήτρια την κ. Παλαιοχωρινού Τριανταφυλλιά, κατέκτησε την τρίτη θέση στην κατηγορία Ποίηση στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.

Θερμά Συγχαρητήρια σε  όλες τις συμμετέχουσες και όλους τους συμμετέχοντες!

Σχολιάστε / Απαντήστε