ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ 3ου ΓΕΛ ΣΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Ο δήμος Κορδελιού-Ευόσμου σε συνεργασία με την αντιδημαρχία Παιδείας και Δια Βίου Μάθησης οργάνωσε τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2023 τη Γιορτή των Γραμμάτων προς τιμή των Τριών Ιεραρχών στο θέατρο «Μίκης Θεοδωράκης».  Βραβεύτηκαν τα σχολεία του δήμου που διακρίθηκαν σε πανελλήνιους διαγωνισμούς κατά το σχολικό έτος 2021-2022.

Το σχολείο μας βραβεύτηκε για τις εξής διακρίσεις:

1. Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός «Η μάχη των οχυρών», στον οποίο διακρίθηκε η μαθήτρια Χατζησάββα Δανάη-Αικατερίνη με επιβλέπουσα καθηγήτρια την Τριανταφυλλιά Παλαιοχωρινού στην κατηγορία της Ποίησης (3η θέση).
  2. Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα e-Twinning: απονομή της Εθνικής και Ευρωπαϊκής Ετικέτας Ποιότητας από την Εθνική και Ευρωπαϊκή Υπηρεσία e-Twinning στο σχολείο και στην ομάδα των μαθητριών και μαθητών ύστερα από αξιολόγηση του έργου της BeIN@tureGoEco ώστε να θεωρηθεί επιτυχημένο. Είναι η ομάδα 25 μαθητών και μαθητριών με εμψυχώτρια την καθηγήτρια Νάνσυ Γκιοτλή.
  3. Η μαθήτρια της Α΄ τάξης Ρέππα Χριστίνα εισήχθη στην Εθνική Ελλάδας, κατηγορία νέων κορασίδων στο Ξίφος Ασκήσεως του αθλήματος της Ξιφασκίας και κέρδισε τρία αργυρά και τρία χάλκινα μετάλλια.

Σχολιάστε / Απαντήστε