Πάντα πρώτοι στην ενημέρωση Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων

Την 1η Νοεμβρίου 2018 η Εθνική Μονάδα Συντονισμού Erasmus+ διοργάνωσε ημερίδα με σκοπό την ενημέρωση των εκπαιδευτικών των σχολείων με προγράμματα  που εγκρίθηκαν τον Σεπτέμβριο 2018.

Σύσσωμο το επιτελείο του Ι.Κ.Υ μετακόμισε για μία ημέρα στην καρδιά της Θεσσαλονίκης, για να ενημερώσει τους καθηγητές των νέων προγραμμάτων για θέματα όπως η διαχείριση, η επιχορήγηση, η αξιολόγηση και, τέλος, η διάχυση των έργων τους.

Κατάμεστη η αίθουσα σε κεντρικό ξενοδοχείο  της πόλης μας με περίπου 300 εκπαιδευτικούς, όχι μόνο από τη Βόρεια Ελλάδα αλλά και από πιο μακρινά μέρη όπως η Κρήτη. Διπλάσιος όμως φέτος και ο αριθμός των εγκεκριμένων προγραμμάτων σε Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση, αγγίζοντας τα 407 !!

Το 3ο Λύκειο Ευόσμου εκπροσωπήθηκε από την καθηγήτρια Αγγλικών και συντονίστρια Ευρωπαϊκών προγραμμάτων κ. Ζωή Χίζαρη, καθώς επίσης και από την καθηγήτρια Αγγλικών Βικτώρια Παλαιολόγου.

Το 3ο ΓΕ.Λ Ευόσμου ξεκίνησε το νέο πρόγραμμα Erasmus+ τον Σεπτέμβριο 2018 κατόπιν έγκρισής του.

On The Move for Social Inclusion/2018-2020.

Σχολιάστε / Απαντήστε