Τριήμερη απόδραση στα Ιωάννινα

Από τις 26 έως τις 28 Απριλίου, μαθητές της Α΄& Β΄ τάξης ταξίδεψαν στα Ιωάννινα για μια σύντομη απόδραση ξεγνοιασιάς λίγο πριν το διάβασμα των προαγωγικών εξετάσεων. Εκτός από την πόλη των Ιωαννίνων και το νησάκι της λίμνης Παμβώτιδας με το μουσείο του Αλή Πασά, επισκέφτηκαν το Μέτσοβο, τα Ζαγοροχώρια με το φαράγγι του Βίκου, το αρχαίο θέατρο της Δωδώνης και το Μουσείο Ελληνικής Ιστορίας Παύλου Βρέλλη. Κατά την επιστροφή είχαν μια σύντομη γνωριμία και με την πόλη της Καστοριάς.

Οι μαθητές φιλοξενήθηκαν σε πολυτελές ξενοδοχείο 5 αστέρων και τις δύο βραδιές ξεφάντωσαν χορεύοντας σε νυχτερινά κέντρα της πόλης. Την εκδρομή συνόδευσαν οι καθηγητές Τσοκανάρας Γεώργιος, Αβραμίδης Διονύσιος, Βαγγελή Βαρβάρα, Καρακυρίου Μαρίνα, Μάστορας Θεόδωρος, Σιφνιού Ευγενία και Φυλακτός Θεόδωρος.

Σχολιάστε / Απαντήστε